Elevii lui Leo Grozavu trec printr-o forma buna, dupa ce vineri seara au castigat amicalul cu Foresta Suceava.
Partida amicala s-a incheiat cu scorul de 3-0, iar golurile au fost marcate de Vasvari, Popovici si Juncanaru.
Leo Grozavu a inceput meciul cu Alberto Cobrea, Patache, Andrei Burca, Razvan Tincu, Musat, Bordeianu, Lorand Fulop, Gabriel Vasvari, Golofca, Elek si Laurentiu Bus.
Vasvari a deschis scorul in minutul 10 din penalty, dupa ce cu un minut in urma Robert Elek a fost faultat in careu.
In repriza secunda Grozavu a schimbat aproape toata echipa si a inceput cu Albut, Popovici, Burca, Cucu, Tincu, Cirstocea, Endrick, Hergheligiu si Kuku.
Golurile au venit in minutele 91 si 94, reusitele fiind semnate de Popovici si Juncanaru.
Amical urmarit de oficiali

Oficialii de la FC Botosani au urmarit partida amicala cu sucevenii. La finalul partidei, Valeriu Iftime si Cornel Sfaiter au fost multumiti de rezultat, dar au avut si cateva comentarii. Victoria nu face decat sa le ridice moralul jucatorilor pentru partidele oficiale care urmeaza. Laurentiu Bus a ratat, din nou in partida amicala.
Bus trimis la biserica

Laurentiu Bus, trimis la biserica de finantator.
Valeriu Iftime a avut un sfat pentru jucatorul de 29 de ani care rateaza foarte mult.
Iftime crede ca Bus ar trebui sa mearga mai des la biserica. Laurentiu Bus a raspuns imediat la indemnul finantatorului. De cand a venit la FC Botosani, Laurentiu Bus a dat un singur gol in meciul Concordia Chiajna.