FC Botosani a castigat meciul cu FC Voluntari, scor 3-0, disputat miercuri dupa-amiaza pe stadionul Municipal. Scorul a fost deschis de Catalin Golofca in minutul 25, dupa o pasa excelenta a lui Roman.
In minutul 67, oaspetii au ramas in zece oameni. Deac, intrat pe teren in minutul 58, l-a faultat pe Bordeianu la mijlocul terenului si a vazut cartonas rosu. Trei minute mai tarziu, Roman a patruns in careu si a fost impins, iar Marius Avram a dictat penalty pentru FC Botosani. Gabriel Vasvari a execut excelent si scorul a devenit 2-0. Lorand Fulop a trecut pe lista marcatorilor dupa un gol frumos in minutul 81 si a stabilit scorul final al meciului.

Debut ratat pentru Niculescu

Debut ratat pentru Claudiu Niculescu la primul meci pe banda tehnica a ilfovenilor care au pierdut rusinos meciul cu FC Botosani. Bucurie mare la FC Botosani in urma victoriei cu FC Voluntari. Urmatorul meci al echipei lui Leo Grozavu va avea loc, sambata, in deplasare cu CSM Poli Iasi, de la ora 20:30.