In ultimul meci al sezonului regulat, campioana a invins-o cu 3-0 pe FC Botosani.
Mihai Roman a avut prima ocazie importanta a meciului dupa un sfert de ora, aflat in situatie de unu la unu cu portarul, in minutul 15.
Budescu a sutat apoi periculos, peste poarta, dintr-o lovitura libera de la 20 de metri.
La zece minute dupa pauza, Budescu nu i-a mai dat nicio sansa lui Cobrea, tot in urma unei faze fixe.
In minutul 76, Belu i-a facut concurenta lui Budescu si a majorat diferenta in favoarea campioanei, cu un sut din afara careului.
Minutul 85 i-a adus lui Sergiu Bus primul gol de la transferul la Astra si a stabilit rezultatul final, 3- 0. Campioana incheie sezonul regulat pe locul 3, in timp ce FC Botosani termina sezonul regulat pe locul opt.
Faza uluitoare in Liga 1

Introdus pe teren in prima repriza a jocului, in minutul 32, dupa ce Mihai Roman nu a mai putut continua partida, Golofca a fost schimbat pe finalul jocului, iar in locul sau a fost trimis Andrei Hergheligiu.
Inainte de a se aseza pe banca, atacantul si-a aruncat tricoul, gest pe care Grozavu nu l-a putut accepta. Dupa ce l-a lovit pe jucatorul sau, antrenorul a ridicat tricoul de jos si a continuat sa-i reproseze anumite lucruri lui Golofca. Leo Grozavu s-a linistit doar dupa ce unul dintre asistentii sai s-a ridicat de pe banca pentru a incerca sa il calmeze.

Gestul lui Grozavu tine de primitivism!

Valeriu Iftime, a ramas uimit cand a vazut reactia pe care a avut-o Leo Grozavu la adresa lui Golofca si a spus ca va lua masuri dure.
In direct la „Digi Sport Matinal”, Iftime, care este plecat din tara, cu afaceri, a spus ca un astfel de gest a pus o pata neagra pe imaginea clubului din Botosani. Leo Grozavu a anuntat ca, maine, la ora 09:00 va sustine o conferinta de presa la clubul FC Botosani.