CSM Poli Iasi a invins, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Botosani, intr- un meci din etapa a cincea a play-out-ului Ligii I.
Catalin Stefanescu, a deschis scorul dupa doar 4 minute, cu o executie fantastica.
Bosoi a dublat avantajul gazdelor in minutul 26, dar Golofca i-a readus pe oaspeti in joc in minutul 57. Tot el putea restabili egalitatea pe final, cand o interventie buna a lui Grahovac si bara au facut ca scorul sa nu se modifice. Antrenorul de la Iasi si-a felicitat jucatorii la finalul partidei.
N-a fost sa fie

Elevii lui Leo Grozavu au jucat bine in repriza a doua, dar nu au reusit sa aduca scorul la egalitate.
Presedintele clubului FC Botosani, Cornel Sfaiter a fost prezent la meci si la final i-a felicitat pe ieseni. CSM Poli Iasi este lider in play-out, cu 28 de puncte. FC Botosani ramane pe 3, cu 23 de puncte.