Olimpiu Morutan s-a intors acasa din Spania unde a jucat cu Nationala sub 21 de ani si este pregatit sa intre in teren si la FC Botosani.
Acesta a fost titular in partida cu Danemarca, iar in meciul cu Rusia a intrat in repriza secunda.
Pentru Morutan aceasta experienta a fost una extrem de importanta din care a avut numai de invatat. Tricolorii meci au inceput cu stangul stagiul de pregatire din Spania. Nationala sub 21 de ani a pierdut cu 1 la 5 amicalul cu Rusia. Reprezentantiva sub 21 de ani a pierdut si amicalul cu Danemarca cu 0-2.

Meciuri de sase puncte

Cu gandul la victorie sunt jucatorii de la FC Botosani care vor sase puncte in meciurile cu ASA Tg Mures si FC Voluntari.
Prima partida va avea loc in seara aceasta, iar urmatoarea pe 5 aprilie. Pauza le-a prins bine fotbalistilor care s-au pregatit intens.
Fiecare isi asteapta randul ca titular.
In meciul cu muresenii, elevii lui Grozavu vor avea o misiune dificila. Chiar daca au pierdut ultimul joc cu ASA Tg Mures, jucatorii botosaneni sunt in forma si vor sa-si ia revansa.
Un bilet la meciul dintre FC Botosani si ASA Tg Mures costa 20 de lei.