Elevii lui Costel Enache au remizat, ieri dupa amiaza, cu FK Tosno, scor 2-2, o echipa aflata pe locul 14 in prima liga din Rusia.
Pentru FC Botosani au marcat Mircea Axente si Andrei Dumitras.
Costel Enache a inceput meciul cu Pap- Ungurusan, Plamada, Burca, Acsinte, Tincu, Cucu, Roman, Morutan, Golofca si Axente.
Moldovenii au avut o posesie mai buna in debutul meciului, dar sansele de gol au apartinut rusilor. In minutul 20, Golofca a scapat pe stanga, a centrat in careu, Tincu a sutat, portarul de la FK Tosno a respins pana la Mircea Axente care a impins mingea in poarta.
Rusii au iesit mai mult la joc dupa primirea golului si au reusit sa egaleze in minutul 35.
La pauza, ambii antrenori au facut mai multe schimbari.
In a doua repriza, dupa cateva minute rusii a reusit sa marcheze dupa o greseala in defensiva botosanenilor. Elevii lui Enache au controlat jocul dupa au primit al doilea gol, iar in minutul 76 au reusit sa egaleze prin Andrei Dumitras.
Meciul amical s-a incheiat la egalitate, scor 2-2.
Ultimul meci amical din Antalya se va juca pe 22 ianuarie cand FC Botosani va intalni o echipa din Polonia. Elevii lui Costel Enache se vor reintoarce in tara pe 24 ianuarie.