FC Botosani si Gaz Metan Medias au remizat in Moldova, scor 0-0, dupa un meci dominat de elevii lui Leo Grozavu.
Gazdele au inceput in forta partida. Popovici a semnat prima ocazie a meciului in minutul 7, cand a expediat un voleu frumos, dar Greab a reusit sa retina. Elek a ratat si el o sansa importanta, trimitand cu capul alaturi din doar 4 metri.
Gazul a scapat fara gol si inainte de pauza, cand bara s-a opus la sutul lui Popovici.
Mediesenii au avut prima ocazie importanta abia in minutul 65, cand Roberto Romeo i-a dat emotii lui Cobrea.
Popovici nu a marcat nici din pasa perfecta a lui Golofca, pentru ca la cealalta poarta, oaspetii sa trimita la randul lor mingea in bara, prin Bic.
S-a terminat 0-0, scor care l-a dezamagit pe Grozavu. Pustai in schimb a spus ca rezultatul a fost echitabil.

Campioni la remize
De cinci etape, elevii lui Leo Grozavu nu reusesc sa obtina o victorie si fac doar remize. Pentru un moral bun, echipa are nevoie de o victorie.
FC Botosani a ramas la 4 puncte in spatele celor de la Gaz Metan Medias, in clasamentul din play-out.