FC Botosani a castigat cu 3-1 meciul cu Pandurii Tg Jiu, disputat duminica pe Municipal.
Roman, Kuku si Golofca au semnat reusitele echipei lui Leo Grozavu.
Negrut a avut prima ocazie pentru oaspeti, dar Cobrea a fost la post.
Gazdele au fost cele care au deschis scorul. Roman a marcat in minutul 11, din centrarea lui Bus.
Scorul a devenit egal dupa o executie frumoasa a lui Negrut.
In repriza a doua, FC Botosani a preluat conducerea dupa reusita lui Kuku, din minutul 64.
Peste cinci minute, nigerianul de 21 de ani putea reusi dubla, dar Popescu s-a opus. Golofca a stabilit scorul final, 3-1, in minutul 80, iar Bus a ratat incredibil in prelungiri, cu poarta goala.

S-au tinut de cuvant

Elevii lui Leo Grozavu au obtinut, asa cum au promis, o victorie frumoasa cu Pandurii Tg Jiu. Antrenorul celor de la Pandurii a tinut sa felicite echipa gazda. Oficialii clubului din Botosani au trait cu emotii acest meci. Ultimul meci din sezonul regulat pentru FC Botosani va avea lor in deplasare, cu Astra Giurgiu.