FC Botosani a castigat fara probleme meciul din deplasare cu Juventus Bucuresti, scor 0-2, dupa golurile marcate de Laurentiu Bus si Mihai Roman.
Morutan a avut prima sansa a partidei, dar nu prins spatiul portii de la aproximativ 25 de metri.
A reusit, insa, sa marcheze Laurentiu Bus, in minutul 30 care a ajuns la a cincea reusita. Echipa lui Costel Enache a scapat definitiv de emotii pe final. In minutul 76, Mihai Roman a facut 2-0 cu al treilea sau gol din acest sezon, la capatul unei actiuni personale de toata frumusetea a lui Morutan.
Etapa viitoare, Juventus joaca la Viitorul, in timp ce FC Botosani o intalneste acasa pe CSM Poli Iasi, in derby-ul Moldovei

Derby-ul Moldovei

Costel Enache, antrenorul FC Botosani se asteapta la un derby incendiar pe Municipal cu CSM Poli Iasi.
Tehnicianul a spus ca intr-un astfel de duel al marilor orgolii fiecare echipa va incerca sa se autodepaseasca. Meciul nu va fi unul deloc usor, spune Costel Enache. Jucatorii sunt intr-o forma buna dupa victoria cu Juventus si spera sa faca o figura frumoasa si in partida cu iesenii.
Elevii lui Costel Enache isi doresc sa iasa bucurosi de pe teren, din derby-ul Moldovei.
Partida dintre FC Botosani si CSM Poli Iasi va avea loc miercuri de la ora 18:30 pe stadionul Municipal.